Wyniki wyszukiwania 
 

Transmisja Mistrzostw Europy Juniorek i Juniorów do 17 lat

 
2011-08-27 20:00:00
 
wstecz

Wreszcie brąz w dwuboju – a zdobywcą jest Bartosz Łoziński

 W ostatniej grupie startowej mistrzostw, +94 kg, znów wystąpiło dwóch reprezentantów Polski. Debiutant Szymon Kawa (Budowlani Nowy Tomyśl) i doświadczony Bartosz Łoziński (AKS Myślibórz), który w niedawnych MŚ w Limie wywalczył 5 miejsce. Tu miał skutecznie walczyć z dwoma rywalami o brązowy medal. Dwa pierwsze miejsca zarezerwowane bowiem dla Ormianina Gora Minasjana i Rosjanina Jegora Iwanowa.

 

  

 

 

 

 

 

 

2011-08-27 18:00:00
 

Samoraj srebrny, ale tylko w rwaniu

Pięknie rozpoczęła się dla Polski rywalizacja 12 zawodników wagi 94 kg. Jarosław Samoraj (Budowlani Opole) walczył w rwaniu jak lew, miał trzy udane próby i ostatecznie zaliczył 143 kg. O jeden kilogram wyprzedził go jedynie najmłodszy w tej grupie, 14-latek z Rosji, Nikita Sołowiew. Tym dwom po piętach jednak deptali Jakab Skenderow (Bułgaria) i Ormianin Mher Poghosjan, którzy zaliczyli po 140 kg.

Drugi nasz reprezentant Damian Wesołowski (Zawisza Bydgoszcz) w drugiej próbie wyrwał 130 kg i po tym boju był ósmy.

2011-08-27 15:00:00
 

Piąte złoto dla Białorusi – Aniskewicz najsilniejsza w wadze +69 kg

Po dwie zawodniczki z Białorusi, Ukrainy i Rosji przystąpiły do walki w najcięższej kategorii wagowej juniorek + 69 kg. Rywalizowała z nimi z szansą na medal też Turczynka. I zgodnie z oczekiwaniami między nimi rozegrała się walka o medale. Kto z niej wyszedł zwycięsko? - oczywiście Białorusinka Wiktoria Aniskewicz. Zdobyła dla swego kraju piąte złoto i chyba nikt już Białorusi nie doścignie, bo w ostatnich dwóch wagach juniorów kraj nie startuje żaden reprezentant Rumunii, a ten kraj ma 3 złote medale.

2011-08-27 13:00:00
 

Za 50 lat i milion zdjęć - Janek Rozmarynowski uhonorowany przez IWF i PZPC

W przerwie startu zawodniczek wagi +69 kg byliśmy świadkami miłej uroczystości. Znany w Polsce i na świecie, a szczególnie w środowisku działaczy i zawodników podnoszenia ciężarów, fotoreporter Jan Rozmarynowski, uhonorowany został przez władze Międzynarodowej Federacji Podnoszenia Ciężarów (IWF) i PZPC specjalnymi nagrodami. Okazja była wyjątkowa Janek Rozmarynowski, goszczący o początku działalności na naszej witrynie, w tym roku obchodzi jubileusz 50-lecia pracy fotoreporterskiej. Przez te lata wykonał ponad milion (!) zdjęć z wydarzeń sportowych, w tym kilkaset tysięcy ze sportów siłowych, głównie podnoszenia ciężarów. Nie przesadzę, że Janek jest najbardziej rozpoznawalnym przez zawodników i działaczy sportu ciężarowego przedstawicielem mediów w Polsce. Także wśród działaczy i zawodników naszej dyscypliny w Europie.

2011-08-27 12:00:00
 
 
NAJBLIŻSZE IMPREZY 
 

Kursokonferencja sędziowska PZPC
Kleszczów, 28.02.-01.03.2015
Program kursokonferencji
Lista uczestników

PUCHAR POLSKI KOBIET
Opole, 14.03.2015
Komunikat organizacyjny
Zgłoszenie
TRANSMISJE INTERNETOWE Z ZAWODÓW

KALKULATOR SINCLAIR'A

Mężczyzna: Kobieta:
Waga:
Dwubój:
Punkty:

SPONSOR GENERALNY
PARTNERZY GŁÓWNI

PARTNERZY

PARTNERZY MEDIALNI
 

stat4u

 


więcej