Wyniki wyszukiwania 
 

Biłgoraj na złoty medal

Przez dwa dni w Biłgoraju walczono o medale młodzieżowych mistrzostw Polski do 23 lat. Na starcie stanęły również zawodniczki i zawodnicy, którzy mają już spory dorobek w kategorii seniorów. Marzena Karpińska (Znicz Biłgoraj) wielokrotnie reprezentowała Polskę na arenie międzynarodowej. Razem z Agatą Fus odniosła w wadze 53 kg podwójne zwycięstwo dla gospodarzy. - Można nieskromnie dodać, że w tej kategorii zawodniczki Znicza triumfowały potrójnie. Emilia Malec jeszcze nie tak dawno broniła barw naszego klubu. Teraz studiuje w Białej Podlaskiej i zdobyła brązowy medal dla miejscowego AZS AWF - powiedział trener Znicza Henryk Wybranowski.


Przewidywania trenera Znicza Biłgoraj sprawdziły się. Jako trzeci na podium MMP z reprezentantów tego klubu stanął Józef Marczak. Był drugi w kategorii plus 105 kg. Przegrał tylko z czołowym polskim zawodnikiem w tej wadze Krzysztofem Klickim. - Marczak za dużo stracił w rwaniu. Potem jeszcze próbował podrzucić 215, ale góra była już nieudana - mówił Henryk Wybranowski. Dodał on, że wielkich sensacji w mistrzostwach Polski nie było. Mistrz świata Adrian Zieliński przegrał ze swoim bratem Tomaszem w wadze 94 kg złoty medal o jeden kilogram, ale nasz czołowy sztangista w Antalyi występował w 85 kg i w tym przypadku trudno mówić o niespodziance.


Goście, którzy przyjechali z różnych stron kraju bardzo chwalili organizację i gościnność gospodarzy mistrzostw. Na ręce prezesa Okręgu Zdzisława Żołopy składam serdecznie podziękowania i gratulacje. Wszystko było tak jak trzeba. Nie ma się do czego przyczepić. Mistrzostwa wypadły bardzo okazale. Halę w Biłgoraju mają znakomitą. Można tutaj organizować największe zawody powiedział prezes Tarpana Mrocza Henryk Szynal. Szef tego klubu dodał, że ze startu swoich zawodniczek i zawodników jest zadowolony. Wszyscy zrobili to co mieli zrobić.

Eugeniusz Andrejuk

 
2011-06-12 00:00:00
 
wstecz

W Biłgoraju bez niespodzianek

Pierwszy dzień rywalizacji w rozgrywanych w Biłgoraju młodzieżowych mistrzostwach Polski do 23 lat nie przyniósł niespodzianek. W wadze do 53 kg podwójne zwycięstwo odniosły zawodniczki miejscowego Znicza - Marzena Karpińska 173 kg (80+93) przed Agatą Fus 145 (65+80). W kategorii do 94 kg Tomasz Zieliński o jeden kilogram pokonał mistrza świata z Antalyi swego brata Adriana. W pozostałych wagach wśród mężczyzn triumfowali: Marcin Kondziołka (56), Adam Sarzyński (62), Tomasz Rosoł (69), Krzysztof Zwarycz (77) i Roman Kliś (85).

 

2011-06-11 22:00:00
 

Doskonała zabawa na Pikniku Olimpijskim

Polski Komitet Olimpijski po raz 12. zorganizował Piknik Olimpijski. Na Kępie Potockiej była dobra zabawa, spotkania z ciekawymi ludźmi. Stoisko Polskiego Związku Podnoszenia Ciężarów było cały czas oblegane.

 

2011-06-11 21:00:00
 

Młodzieżowe Mistrzostwa Polski do 23 lat Biłgoraj (dzień I)

2011-06-11 00:00:00
 

Własna publiczność zobowiązuje i mobilizuje

Marzena Karpińska jest murowaną kandydatką do zdobycia złotego medalu w młodzieżowych mistrzostwach Polski, które w sobotę i niedzielę rozegrane zostaną w Biłgoraju. Wystartuje przed własną publicznością. W rodzinnych stronach jest od wczoraj i jak sama mówi robi reklamę czempionatu.

 

2011-06-10 00:00:00
 
 
NAJBLIŻSZE IMPREZY 
 

TRANSMISJE INTERNETOWE Z ZAWODÓW

KALKULATOR SINCLAIR'A

Mężczyzna: Kobieta:
Waga:
Dwubój:
Punkty:

SPONSOR GENERALNY
PARTNERZY GŁÓWNI

PARTNERZY

PARTNERZY MEDIALNI
 

stat4u

 


więcej